а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Десерти

Оризов крем
  • Сложеност: многу лесно
  • Категорија: Десерти

Оризов крем

Вегански оризов крем богат со растителни влакна, а без глутен.

Топло чоколадо
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Топло чоколадо

За ладните зимски денови, подгответе си вкусно, веганско, топло чоколадо кое не содржи животински производи и  глутен.

Путер од кикирики - рецепт на Лилјана Давкова
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Путери

Путер од кикирики - рецепт на Лилјана Давкова

Путер од кикирики, еден од повеќето рецепти кои ни ги испрати Лилјана Давкова за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Печена тиква

Печена тиква

Сурова, печена или варена... Без оглед на тоа како е подговена, тиквата е здрав есенски делкатес.

Вегански шлаг
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Готвено

Вегански шлаг

Шлаг без млечни и други животински производи? Звучи премногу добро за да биде вистина? Но, вистина е и има неверојатен вкус, а можете да го користите во безброј комбинации со живи торти, колачи, овошни салати, палачинки, па и како самостоен десерет со измелени лешници, ореви, бадеми или друго јаткасто овошје.