а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Креми за тело

Домашен природен лосион за тело -3 во 1

Домашен природен лосион за тело -3 во 1

Овој лосион можете многу лесно да го направите во домашни услови, а ќе добиете потполно природен производ со состојки кои се јадат.
Лосионов има и природен заштитен фактор 6 поради кокосовото масло, какао и шеа путерот и затоа можете да го користите и на плажа.
Освен тоа, може слободно да се користи и како лосион за спречување на стрии кај бремени жени, како подлога за лице итн.
Иако изгледа како сапун, сепак во добир со кожата се топи оставајќи ја мазна и нежна на допир.