а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Шејкови

Божествен напиток

Божествен напиток

Јапонското јаболко, основата на овој сок, познато е и уште како „божествено овошје“ е богат извор на фитохемикалии кои помагаат при воспалителните реакции и инфекции. Го зајакнува имунитетот, го регулира шеќерот во крвта, го подобрува производството на црвени крвни клетки и е природен лек против икање.

Милкшејк од јагода

Милкшејк од јагода

Вкусен, освежителен и здрав милкшејк за топли денови.

МаКао

МаКао

За сите оние кои се откажуваат или сакаат да се откажат од кафе, ова МаКао е здрава и природна алтернатива.

Чоколаден милкшејк

Чоколаден милкшејк

Здрав, вегански, чоколаден шејк без млечни производи.

Милкшејк од цреша

Милкшејк од цреша

Неповторлив вкус од охридски цреши. Вкусен, освежителен и здрав милкшејк за топли денови.

Милкшејк од боровинка

Милкшејк од боровинка

Овој македонски милкшејк има навистина преубав вкус . Освежителен,здрав и богат со омега 3 масни киселини.

Есенско утро

Есенско утро

Основата на овој рецепт, тиквата и јапонските јаболка се есенски овошја со многукратни здравствени придобивки, а кога ќе ги споите  во еден кашест сок, ќе добиете вистинска нутритивна бомба.

Пинаколада
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Шејкови

Пинаколада

Прекрасната пинаколада во жива варијанта.