а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Зачини

Домашна зачинска мешавина
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Зачини

Домашна зачинска мешавина

Домашната зачинска мешавина дава многу подобар и специфичен вкус на јадењата, а најважно од сè, не содржи никакви вештачки емулгатори и конзерванси како мономатриум глутамат кои се штетни  по здравјето на луѓето.

 

Толчена сол со афион

Толчена сол со афион

Овој вкусен традиционален рецепт е карактеристичен за Радовишкиот регион, односно таму каде сеште се одгледува афионот.