Алфредо сос

5.0/5 оценка (1 гласови)
Алфредо сос

Состојки

 • 200 гр индиски и 50 гр пињоли или 250 гр индиски ореви или
 • 2 лажици лимонов сок
 • 1 лажица бела мисо паста
 • 1 лажица агаве нектар
 • 350 мл вода
 • 1 лажица мајчина душица
 • 1/4 лажичка сол
 • 1/4 лажичка бибер

Начин на подготовка

 1. Најпрво ставете ги индиските ореви да киснат во вода 1-2 часа.

 2. Откако ќе бидат доволно меки, изблендирајте ги сите состојки во моќен блендер додека не добиете изедначена смеса.

Коментари (5)

 • ashunkepoy0d

  18 Декември 2016 u 19:56 |
  venlafaxine buy seroquel tenormin mastercard azithromycin
 • ashunkb3bfit

  19 Декември 2016 u 23:33 |
  levitra buy prometrium online buy zoloft cheap aldactone prometrium 100mg capsule cost of permethrin cream india viagra amantadine alli
 • KennethTut

  02 Јануари 2017 u 12:30 |
  advair price discounted viagra viagra soft elimite cream celebrex capsules effexor clonidine generic viagra canada pharmacy revia
 • EugenevaH

  09 Јануари 2017 u 09:23 |
  clindamycin capsule amoxil cymbalta price buy motrin female viagra
 • CharlesSmabe

  10 Јануари 2017 u 06:40 |
  lipitor buy nexium visit your url celexa buy cheap retin a

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.