Чадени буковки

5.0/5 оценка (1 гласови)
Чадени буковки

Состојки

 • 400 гр буковки
 • 2 лажици маслиново масло
 • 4 лажици соја сос (nama shoy)
 • црн бибер по вкус

Начин на подготовка

 1. Најпрво исечкајте ги .

 2. Додадете го маслиновото масло и соја сосот (nama shoy) во сад со печурките и подгответе го пиштолот за ладен чад.

  Третирајте ги со чад од јаболково дрво, па оставете да се маринираат приближно 30 минути.

 3. На крај ставете ги во дехидратор 1 час, за да се исуши и впие убаво маринадата.

Коментари (3)

 • ashunky8bw3s

  17 Декември 2016 u 08:02 |
  full report citalopram roxithromycin retin-a gyne-lotrimin
 • ashunke1h2ob

  20 Декември 2016 u 18:17 |
  adalat best price levitra tretinoin cream purchase diclofenac retin a wrinkles buy viagra get more information buy cleocin gel
 • PeterAlatt

  05 Јануари 2017 u 09:41 |
  albendazole sildenafil citrate how do i buy viagra online zoloft levitra source buy neurontin

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.