Чоко коцки

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 8
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти
Чоко коцки

Состојки

 • 125 гр мелен рогач
 • 100 гр какао путер
 • 1 лажица кокосово масло
 • 2 лажици мед
 • 2 лажици какао во прав

Начин на подготовка

 1. Најпрво го ставате какао путерот заедно со кокосовото масло во двоен сад да се истопат  на пареа.

 2. Потоа измешајте ги сите состојки заедно се додека не се добие хомеогена смеса.

 3. Додека путерот да се стврдне, почнете да ја ставате смесата во специјални силиконски модли во форма на срце или пак силиконски калапи за лед.

 4. Ставете ги во фрижидер или замрзнувач за да се стврднат.

 5. Со тоа чоколадните срциња се веќе готови, можете да ги извадите од модлите и да ги наредите на соодветна чинија.

Коментари (6)

 • Јана

  18 Ноември 2014 u 21:44 |
  А каде во Скопје наоѓате какао путер?
 • Milanka Petrova

  20 Ноември 2014 u 17:39 |
  Јана, какао путер може да најдете во продавниците за здрава храна. Поздрав.
 • ashunkmazrck

  19 Декември 2016 u 07:00 |
  buy prednisone
 • ashunkqntt5g

  21 Декември 2016 u 18:17 |
  cheap effexor stromectol for sale buy abilify elimite no script
 • AlfredSoppy

  07 Јануари 2017 u 19:56 |
  adalat prozac buy cafergot nolvadex benicar generic where to buy cymbalta zoloft prices cost of advair singulair
 • AaronLaupt

  10 Јануари 2017 u 04:47 |
  prednisone tablets bupropion reglan zoloft retin-a online capoten

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.