Чоколаден милкшејк

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 5
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Напитоци
Чоколаден милкшејк

Состојки

 • 3-4 замрзнати банани
 • 10-15 урми (излупени и без семки)
 • Ванила семе од половина мешунка
 • 5- 10 гр какао во прав
 • 1.6 литри свежо растително млеко од бадеми

Начин на подготовка

 1. Најпрво бадемовото млеко, заедно со замрзнатите банани, урмите, медот, ванилата и какаото се ставаат во садот за влажна обработка. Vitamix-от се вклучува на ON, а потоа кружното копче постепено се поместува од 1 до 10, и на крај се вклучува на турбо брзина.

 2. Доволно е машината да работи 45-60 секунди со што добивате здрав и вкусен, суров милк шејк. Вистинско уживање

 3. Со оваа количина намирници и вода, ќе добиете 1.8 литри квалитетен и здрав милк шејк, а доколку сакате да направите помала количина, соодветно намалете ја количината на намирниците и водата.

Коментари (5)

 • ashunk89jkzt

  19 Декември 2016 u 00:08 |
  our site buy tadalis sx baclofen 10 mg tablet baclofen cialis 5 mg buy cefixime propranolol er mentax cream 1 norvasc
 • MichaelEmuch

  30 Декември 2016 u 20:15 |
  propecia shallaki online generic azulfidine otc bactroban ointment atarax shuddha guggulu
 • TracyCib

  02 Јануари 2017 u 06:53 |
  tadacip adalat online
 • CharlesSmabe

  11 Јануари 2017 u 06:58 |
  our website clonidine bipolar tadalafil motilium online tadalafil colchicine 0.6mg levaquin site
 • RobertWrids

  12 Јануари 2017 u 19:35 |
  shuddha guggulu motrin online zoloft 50 mg purchase cipro online

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.