Кисела павлака

5.0/5 оценка (1 гласови)
Кисела павлака

Состојки

 • 200 гр. индиски ореви
 • 120 мл чаша вода
 • 60 мл лимонов сок
 • 3/4 лажичка кромид во прав
 • 1/2 лажичка сол

Начин на подготовка

 1. Индиските ореви потопете ги во вода неколку часа и исплакнете ги пред употреба. Ако имате моќен блендер како Vitamix, можете да ги употребите суви.

 2. Додадете ги сите состјки вклучувајќи ги и индиските ореви во вашиот блендер.

 3. Блендирајте додека не добиете мазна смеса.

 4. Ставете ја добиената павлака во длабок сад и оставете ја во фрижидер најмалку 2 часа.

 5. Оваа павлака може да се користи како додаток на јадења, како макало со зеленчук или за крем салати.

Коментари (1)

 • PeterAlatt

  01 Јануари 2017 u 21:48 |
  where to buy proscar inderal tretinoin cream cafergot generic viagra where can i buy viagra learn more seroquel xr viagra order viagra

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.