Лазања со кељ - рецепт на Ивана Грбиќ

5.0/5 оценка (1 гласови)
Лазања со кељ - рецепт на Ивана Грбиќ

Состојки

 • 4 листа од кељ, исечени во правоаголна форма
 • сирење од бадеми
 • 1 домат, исечен на кругови
 • неколку лажици веганез
 • 1/2 авокадо
 • неколку маслинки
 • песто сос
 • алфа алфа никулци
 • 1 младо кромитче

Начин на подготовка

 1. Лазања со кељ е рецептот што ни го испрати Ивана Грубиќ за наградниот птредизвик „Гответе со нас“.

  Рецептот за сирење од бадеми, може да го видите овде, а рецептот за веганез овде.

   

 2. Се зема едниот лист кељ, врз не го се мачка сирење од бадеми и кругови домат, па пак се реди лист кељ, па се става веганезот од индиски ореви, авокадо, маслинки и бадемовото сирење. Врз ова се става и третиот лист кељ, песто сос, алфа алфа никулци, веганез, ситно сечканото младо кромитче и кругови домат. На крај, се става последниот лист кељ.

Коментари (5)

 • ashunkkjkzj0

  20 Декември 2016 u 16:09 |
  nexium prices doxycycline monohydrate protonix tretinoin gel over the counter
 • AaronLaupt

  31 Декември 2016 u 06:24 |
  AUGMENTIN 875 MG cymbalta buy clindamycin
 • TracyCib

  01 Јануари 2017 u 08:00 |
  ciprofloxacin 500mg buy sildalis buy ampicillin buy ampicillin over the counter tadalafil albenza costs
 • CharlesSmabe

  12 Јануари 2017 u 05:49 |
  generic valtrex cialis cipro nexium 40mg buy deltasone pills in united state online generic for lotensin cephalexin 500 mg capsules your domain name buy erythromycin online cheap augmentin
 • MichaelEmuch

  12 Јануари 2017 u 21:15 |
  clindamycin 300 mg buy provera cheapest cialis generic citalopram 20 mg tablet amitriptyline finpecia cefixime tablets Citalopram Hydrobromide indocin online metformin

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.