Ледено колаче

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 2
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Десерти
Ледено колаче

Состојки

 • 50 гр рендан кокос
 • 30 мл кокосово масло
 • мед според вкус
 • 1/2 лажичка ванила паста

Начин на подготовка

 1. Сите состојки убаво ги промешувате, и ја ставате смесата во соодветни модли, кои ги ставате во фрижидер околу 45 минути.

 2. Потоа со готварски шприц додавате нутела, која во овој рецепт е искористена како фил од лешник.

  Уживајте !

Коментари (2)

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.