Лепче со авокадо и никулци - рецепт на Ивана Грбиќ

5.0/5 оценка (1 гласови)
Лепче со авокадо и никулци - рецепт на Ивана Грбиќ

Состојки

 • 50 гр семки од тиква
 • 50 гр сончоглед
 • 50 гр сусам
 • 50 гр мелени бадеми
 • 3 лажици мелен лен
 • 1 глава мелен кромид
 • неколку листови спанаќ

Начин на подготовка

 1. Лепче со авокодо и никулци според рецепт на Ивана Грубиќ што ни го испрати за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

  Заедно се замесуваат сите состојки и се нанесува рамномерно на хартија за печење.

 2. Се дехидрира 4 часа.

 3. Лепчето одлично оди со сирење од бадеми, парчиња авокадо, зеленчук, алфа алфа никулци или веганез од индиски ореви.

Коментари (6)

 • ashunknqhuvz

  27 Август 2016 u 03:10 |
  doxycycline metformin 500 mg kamagra 50mg singulair prozac generic cost nexium
 • ashunkl1hd4g

  17 Декември 2016 u 17:32 |
  lisinopril online advair prescription lasix prozac buy bentyl wellbutrin sr 150 baclofen arimidex for men
 • ashunk1dhzmr

  21 Декември 2016 u 10:13 |
  cymbalta 60 mg where to buy nexium online zithromax amitriptyline cheap lipitor generic nexium canada augmentin 625 mg anafranil hydrochlorothiazide
 • AaronLaupt

  06 Јануари 2017 u 15:01 |
  buy prometrium cymbalta vantin going here viagra buy propecia without a prescription elimite urispas without prescription bactroban nasal ointment over the counter
 • AaronLaupt

  10 Јануари 2017 u 12:19 |
  buy levothroid helpful resources buy silagra discount viagra vasotec
 • EugenevaH

  12 Јануари 2017 u 16:51 |
  buy generic viagra online cheap sildenafil where can i buy doxycycline ventolin inhaler buy ventolin citalopram toradol otc order cymbalta online

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.