МаКао

5.0/5 оценка (2 гласови)
 • Порции: 6
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Шејкови
МаКао

Состојки

 • 4 лажички какао во прав
 • 3 лажички мелен рогач
 • 1- 2 лажички лукума
 • семе од 1/2 ванила мешунка
 • 2 големи лажици мед
 • 1.6 литри свежо растително млеко од лешници

Начин на подготовка

 1. Ова маКао е балансирана комбинација од животворни, стимулирачки и балансирачки супер храни. Мешавина, со која можете моќно да го започнете вашиот ден, што полека ќе ве подигне попладне и ќе ве опушти навечер. Со какао, мака, лукума, рогач, ванила ќе бидете оптимално снабдени со сите есенцијални нутриенти.

 2. Ставете ги сите состојки во садот за влажна обработка. Vitamix-от се вклучува на ON, а потоа кружното копче постепено се поместува од 1 до 10, и на крај се вклучува на турбо брзина.

 3. Доволно е машината да работи 30 секунди со што добивате здрав и вкусен, суров милк шејк. Вистинско уживање.

 4. Со оваа количина намирници и вода, ќе добиете 1.8 литри квалитетен и здрав милк шејк, а доколку сакате да направите помала количина, соодветно намалете ја количината на намирниците и водата.

Коментари (3)

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.