Маринара од домати и црвени бабури

4.0/5 оценка (2 гласови)
Маринара од домати и црвени бабури

Состојки

 • 100 гр сушени домати, потопени во вода 1 час
 • 1 среден домат, со извадени семки и грубо исечен
 • 1/2 младо кромитче, исечкано
 • 1 лажичка лимонов сок
 • 2 лажички маслиново масло
 • 1/4 лажичка хималајска сол
 • 1/4 лажичка црвено чили
 • 1/2 црвена бабура, без семки и исечкана

Начин на подготовка

 1. Оставете ги сушените домати да се откиснат 1 час, најдобро е да користите домашни сушени домати, најмногу заради вкусот.

 2. Исцедете го вишокот вода од потопените, сушени домати. Ставете ги сите состојки во процесор за храна додека добро не се соединат.

   

Коментари (2)

 • ashunknleean

  16 Декември 2016 u 21:24 |
  eulexin online aleve generic for avalide cefixime online discover more here amantadine viagra canada silagra online tetracycline
 • PeterAlatt

  01 Јануари 2017 u 08:42 |
  clomid price canadian pharmacy cialis online lexapro cialis daily tetracycline celebrex cafergot viagra cailis

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.