Маринирани печурки

5.0/5 оценка (1 гласови)
Маринирани печурки

Состојки

 • 1 пакување свежи шампињони
 • 130 мл маслиново масло
 • 45 мл лимонов сок
 • 30 гр сецкан свеж босилек
 • 15 гр сецкан магдонос
 • 4 чешниња истолчен лук
 • 10 мл тамари
 • Хималајска сол по вкус

Начин на подготовка

 1. Исчистете ги печурките и исечете ги по должина со дебелина околу 8-10 мм и ставете ги во садот во кој ќе се маринираат.

 2. Промешајте ги другите состојки и полејте врз печурките.

 3. Оставете ги на собна температура или во фрижидер преку ноќ.

 4. Послужете ги на собна температура.

Коментари (6)

 • ashunkqivmtg

  04 Септември 2016 u 08:27 |
  doxycycline hyclate levitra 20 mg sildenafil atenolol singulair online vpxl online
 • ashunk2sulh9

  06 Септември 2016 u 22:37 |
  rogaine generic tadalafil elimite price of viagra trazodone 300 mg abilify tetracycline antibiotic
 • ashunkz3mvnh

  17 Декември 2016 u 06:37 |
  generic zofran online singulair 10mg price advair hfa buy baclofen online bentyl syrup check out your url propranolol buy online where can i buy tretinoin crestor atarax
 • ashunkaiqrhu

  17 Декември 2016 u 20:20 |
  proscar lisinopril tretinoin online generic lasix baclofen levitra cost wellbutrin generics tenormin
 • PeterAlatt

  07 Јануари 2017 u 15:42 |
  resources norvasc retin a 0.05 viagra citalopram hbr caverta
 • TracyCib

  11 Јануари 2017 u 19:19 |
  buy erythromycin online finpecia without prescription vitamin c azithromycin online acyclovir ventolin valtrex generic buy singulair online lipitor 40 mg

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.