Пинаколада

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 6
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Шејкови
Пинаколада

Состојки

 • 1 банана
 • 1/2 ананас
 • 1.2 литра бадемово млеко
 • месо од 1/2 кокос
 • 15 урми или засладувач по избор (мед, стевиа, агаве..)

Начин на подготовка

 1. Ставете ги бадемовото млеко, бананата, урмите ( претходо излупени и без семка), кокосовото месо и ананасот во Vitamix блендерот и блендирајте се додека не добите хомогена смеса.

 2. Истурете во високи стаклени чаши и украсете со парче ананас и кокосови снегулки.

Коментари (5)

 • ashunk2cuncg

  19 Декември 2016 u 13:17 |
  buy viagra soft where to buy lasix Buy Cipro Buy Motilium Generic Atarax
 • ashunkycdhz4

  19 Декември 2016 u 21:54 |
  Buy Wellbutrin buy bupropion strattera atenolol chlorthalidone acticin without prescription Lasix Online
 • BennyScorn

  02 Јануари 2017 u 19:00 |
  amoxicillin 875 where to buy vermox clindamycin doxycycline
 • TracyCib

  07 Јануари 2017 u 17:56 |
  alli refill pack proscar buy clindamycin hcl 300 mg buy citalopram acticin viagra viagra order viagra medrol 16 mg aygestin
 • RobertWrids

  12 Јануари 2017 u 21:56 |
  levitra online buy effexor xr 150mg fluoxetine buy elimite buy seroquel online with mastercard buy tetracycline rimonabant augmentin no script

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.