Путер од кокос

5.0/5 оценка (2 гласови)
 • Порции: 2
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Путери
Путер од кокос

Состојки

 • 400 гр сув органски кокос *

Начин на подготовка

 1. Целиот кокос се става во најголемиот сад во Magimix процесорот за храна со "S" сечило.

 2. Доколку немате процесор со голем сад, намалете ја соодветно количината на кокос.

 3. Нам ни требаа околку 5 минути обработка за да добиеме убав, течен путер како на сликата.

   

 4. Напомена- Путерот од кокос можете да го употребувате во рецепти наместо кокосово масло, на храната ќе и даде убав и богат вкус.

Коментари (8)

 • Tanja

  20 Јули 2013 u 06:52 |
  Kako se cuva? Moze li da stoi povekje vreme vo frizider?
  • Biljana Atanasov

   20 Јули 2013 u 12:29 |
   Тања, може да се чува во фрижидер околу 3-4 месеци, па и повеќе. Поздрав
   • Biljana Atanasov

    31 Октомври 2013 u 12:08 |
    Филомена,

    Веројатно може, но не сме пробале :-) Забележи дека обавезно треба да се користат органски кокосови снегулки, бидејќи содржат многу поголема количина на масло.

    Поздрав
 • ashunk13eipe

  15 Декември 2016 u 02:13 |
  motilium buy vpxl
 • ashunklro7jv

  17 Декември 2016 u 19:50 |
  azithromycin for sale albuterol asthma nebulizer Buy Cytotec trazodone online Atenolol Online ATARAX
 • MichaelEmuch

  31 Декември 2016 u 22:00 |
  generic for avalide albuterol buy propecia cheap tetracycline tadacip furosemide bupropion hcl ampicillin cost retin-a ranitidine
 • PeterAlatt

  06 Јануари 2017 u 14:02 |
  buy acyclovir online viagra online without prescription retin-a nolvadex
 • BennyScorn

  07 Јануари 2017 u 20:11 |
  AVANA WITHOUT PRESCRIPION antibiotic cipro buy amitriptyline generic flagyl lisinopril online roxithromycin lisinopril

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.