Салата од авокадо и краставица

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 3
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Салати
Салата од авокадо и краставица

Состојки

 • 2 краставици
 • 1 авокадо
 • Сок од 1 цеден лимон
 • Хималајска сол по вкус

Начин на подготовка

 1.  Краставицата и авокадото исецкајте ги на коцки од околу 1-1.5 см.

 2. Ставете ги во длабока чинија и додадете го сокот од лимонот.

 3. Авокадото (ако е доволно меко) ќе почне да се топи, односно ќе стане малку кашаво.

 4. Размешајте ја целата смеса уште еднаш.

 5. Земете еден прстенест калап од 8см, и наполнете го.

 6. Притиснете ја смесата нежно, и извадете го калапот.

Коментари (2)

 • TracyCib

  11 Јануари 2017 u 03:36 |
  silagra buy levitra without prescription zoloft drug buy tadalis buy colchicine online azithromycin toradol no prescription
 • CharlesSmabe

  12 Јануари 2017 u 23:26 |
  benicar vardenafil tretinoin buy indinavir prometrium for menopause albuterol cialis buy motrin buy atarax zoloft

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.