Салата со рукола и шери домати

3.0/5 оценка (2 гласови)
 • Порции: 2
 • Сложеност: многу лесно
 • Категорија: Салати
Салата со рукола и шери домати

Состојки

 • 1 врзоп рукола
 • сок од 1/2 лимон
 • 3 шери домати
 • хималајска сол по вкус
 • маслиново масло по вкус

Начин на подготовка

 1. Убаво измијте ги листовите од руколата, па исечете ги на половина.

 2. Шери доматите исто така исечете ги на половина, и ставете ги во чинија за салата врз руколата.

 3. Зачинете со хималајска сол, додајте 1/2 цеден лимон, маслиново масло и салата е готова.

Коментари (1)

 • CharlesSmabe

  05 Јануари 2017 u 06:11 |
  amoxicillin online canada cephalexin 500mg capsules brahmi cheap doxycycline online cipro azithromycin price cephalexin 500

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.