Шпагети со кисела павлака и капари

5.0/5 оценка (1 гласови)
Шпагети со кисела павлака и капари

Состојки

 • 1 тиквица
 • 2 лажици капари
 • 1 лажичка свежа мајчина душица
 • 2 лажици сурова кисела павлака
 • 2 лажици лимонов сок
 • хималајска сол

Начин на подготовка

 1. Со помош на спирализер направете шпагети од тиквата.

   

 2. Од една тиквица се добиваат две порции шпагети.Со чисти раце, нежно помешајте ги шпагетите со мајчината душица и капарите.

 3. Во чинијата за сервирање ставете слој од измешаните шпагети, па додадете лажица од киселата павлака (рецептот може да го видите тука)

 4. На крај наросете сол и по вкус.

  Добар апетит!

   

Коментари (5)

 • ashunkrgdzq6

  13 Декември 2016 u 21:13 |
  Effexor avodart over counter buy lasix deltasone Zoloft buy chloromycetin
 • AlfredSoppy

  31 Декември 2016 u 17:07 |
  tetracycline prozac seroquel 100 mg for sleep medrol 16mg viagra sales price of levitra retin-a
 • AaronLaupt

  01 Јануари 2017 u 02:28 |
  amoxil bupropion without a prescription buy chloromycetin purchase caverta
 • EugenevaH

  07 Јануари 2017 u 02:13 |
  cialis advair motrin buy acticin lasuna where to buy proscar mobic 15 mg
 • TracyCib

  08 Јануари 2017 u 09:37 |
  ranitidine hcl 150mg tab viagra trazodone medrol generic for crestor cialis us pharmacy buy cytotec generic vasotec proventil ventolin

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.