Сирење од бадеми

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 4
 • Сложеност: многу лесно
 • Категорија: Сирења
Сирење од бадеми

Состојки

 • 100 гр пулпа од бадем
 • 1 лажичка нутритивен квасец
 • 1 чешне лук
 • сок од 1 цеден лимон
 • хималајска сол по вкус
 • свеж копар

Начин на подготовка

 1. За овој рецепт слободно можете да употребите  пулпа од индиски орев или пулпа од макадамија.

 2. Најпрво додадете го сокот од лимон, нутритивниот квасец и солта, па убаво промешајте.

 3. Додајте го исечканото лукче и копарот.

 4. И сирењето е готово :-).

Коментари (10)

 • Θεα Έλενα

  24 Јули 2013 u 09:54 |
  Што е нутритивен квасец?
 • Нерегистрирани

  27 Септември 2013 u 21:28 |
  kade moze da se nabavi?
  • Milanka Petrova

   28 Септември 2013 u 12:41 |
   Почитувани,
   Ако прашувате за нутритивниот квасец, може да се најде во продавниците за здрава и органска храна. Поздрав!
 • ashunkllpynr

  14 Декември 2016 u 17:33 |
  buy diclofenac doxycycline buy cafergot baclofen 10mg tablets chewable viagra soft tabs canada pharmacy viagra cleocin ovules generic celebrex
 • AaronLaupt

  01 Јануари 2017 u 03:49 |
  generic clindamycin zoloft online cialis generic visit this link allopurinol pills
 • CharlesSmabe

  10 Јануари 2017 u 03:45 |
  buspirone 5 mg here amoxil online levitra effexor clonidine minocycline cheap baclofen
 • MichaelEmuch

  10 Јануари 2017 u 19:39 |
  desyrel 50 mg cheap generic viagra online pharmacy online viagra buy abilify
 • AaronLaupt

  11 Јануари 2017 u 03:03 |
  viagra rocaltrol sildenafil generic strattera singulair generic buy deltasone cipro buy ventolin inhaler online
 • KennethTut

  13 Јануари 2017 u 06:33 |
  amitriptyline generic buy prednisone online example lipitor 10mg buy fluoxetine online advair generic bupropion retin-a order deltasone order zoloft online without prescription

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.