Сируп од мед и ѓумбир

5.0/5 оценка (5 гласови)
 • Порции: 1
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Зачини
Сируп од мед и ѓумбир

Состојки

 • 500гр корен од ѓумбир*
 • 500 гр мед*

Начин на подготовка

 1. Најпрво убаво ќе го обработите ѓумбирот во блендер, а потоа ќе го додадете медот и ќе го уклучите блендерот само колку да ја направи смесата хомогена како на сликата.

 2. * Напомена - Зависно од вашиот вкус, можете да ја зголемувате односно намалувате количината на медот и на ѓумбирот.

Коментари (4)

 • MichaelEmuch

  28 Декември 2016 u 22:04 |
  cheap deltasone trazodone 100 mg caverta levitra super force mestinon
 • AlfredSoppy

  06 Јануари 2017 u 17:06 |
  lasix cipro 500 mg brand viagra online aygestin sildenafil buy antabuse advair hfa
 • CharlesSmabe

  07 Јануари 2017 u 04:19 |
  advair medication is albenza over the counter vasotec cost of cialis per pill buy arimidex buy advair diskus online click
 • AaronLaupt

  10 Јануари 2017 u 15:08 |
  buy acticin clindamycin 300 mg no perscription furosemide 20 mg tablet buy toradol celebrex abilify Erythromycin amoxil antibiotic citation

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.