Соле раствор

5.0/5 оценка (2 гласови)
Соле раствор

Состојки

 • 500 гр хималајски солени кристали
 • 500 мл изворска вода ( или вода без хлор)

Начин на подготовка

 1. Нежно исплакнете и ставете неколку парчиња кристали од хималајска сол во стаклена тегла. Користете тегла со капак кој се затвора

 2. Наполнете ја теглата со свежа природна изворска вода (или филтрирана).

 3. Повторно наполнете ја теглата со вода колку што е потребно. Пред потполно да се растопат кристалите додадете неколку нови за да не мора да го почнувате процесот одново. Не промешувајте го талогот на дното од теглата. Тие се потешките минерали кои се наталожени и може да се чистат периодично.

 4. По приближно 24 часа или кога кристалите на солта ќе престанат да се растопуваат, ќе имате солен раствор кој содржи 26% сол. Концентрацијата ќе остане иста се додека има кристали во теглата.

 5. Соле терапија

    Земајте една мала лажичка од солениот раствор секое утро и измешајте во чаша вода (пред појадок). Како алтернатива можете да ја измешате лажичката Соле во чаша вода и да додадете исцеден лимонов сок (многу освежтелно). Лимонот помага и во детоксикацијата на црниот дроб (изборно). Пијте доволно квалитетна вода преку целиот ден. Многу луѓе се разболуваат поради хронична дехидратација.

  На биофизичко ниво, напитокот Соле го обновува и одржува природниот енергетски образец на телото за 24 часа. По 30 дена, можете полека да ја зголемувате вашата дневна доза до една голема лажица за да се подобрат енергетските нивоа.

  Повеќе за придобивките од Соле растворот можете да прочитате овде.

Коментари (19)

 • ashunkj9ff7q

  31 Август 2016 u 15:38 |
  new casino sites home page binary options trading youtube
 • ashunk8xglfc

  14 Декември 2016 u 00:53 |
  BUY COLCHICINE Atenolol Online
 • ashunknscfi8

  15 Декември 2016 u 07:45 |
  bupropion amitriptyline mg cialis bupropion online cymbalta 30 mg zithromax link diclofenac
 • ashunk1o9941

  15 Декември 2016 u 08:23 |
  buy colchicine cialis cost neurontin online permethrin
 • ashunk0za8ai

  16 Декември 2016 u 13:35 |
  generic celebrex 200mg provera cymbalta nexium viagra buy clindamycin atarax
 • ashunkg6zphr

  22 Декември 2016 u 02:44 |
  sildenafil 50 mg buy metformin er azithromycin 250 mg suppliers best levitra prices metformin triamterene 37.5mg hctz 25mg advair amitriptyline hcl tadalafil no prescription
 • ashunkda2dmx

  22 Декември 2016 u 05:10 |
  metformin without rx tretinoin cream hydrochlorothiazide 25mg atenolol 25 mg clonidine 0.1mg vermox
 • AaronLaupt

  28 Декември 2016 u 19:26 |
  Buy Fluoxetine purchase clonidine online bupropion without a prescription
 • EugenevaH

  30 Декември 2016 u 13:47 |
  Buy Lipitor
 • BennyScorn

  02 Јануари 2017 u 12:36 |
  vermox buy amoxicillin viagra soft tabs 100mg visit this link mobic drug triamterene buy levaquin advair viagra
 • MichaelEmuch

  05 Јануари 2017 u 00:43 |
  triamterene moduretic tamoxifen triamterene aygestin for endometriosis buy ventolin where can i buy azithromycin online acticin without prescription generic caverta generic advair
 • AlfredSoppy

  08 Јануари 2017 u 22:10 |
  nexium prices dilantin for pain tenormin isoniazid clomid where to buy keflex without prescription malegra fxt
 • TracyCib

  09 Јануари 2017 u 02:46 |
  baclofen tablets eurax without prescription avana without prescripion diclofenac 75mg dr ilosone metformin eulexin seroquel online retin a online
 • AlfredSoppy

  10 Јануари 2017 u 07:12 |
  adalat prednisolone 5mg ampicillin online strattera furosemide buy stromectol glucophage
 • AlfredSoppy

  10 Јануари 2017 u 23:43 |
  lexapro buy eulexin furosemide lasix levitra vardenafil abilify mebendazole price cialis prices baclofen
 • EugenevaH

  11 Јануари 2017 u 14:14 |
  Cheap Cytotec can you buy cialis online from canada effexor generic rogaine arimidex drug generic advair online baclofen
 • RobertWrids

  12 Јануари 2017 u 05:48 |
  fluoxetine 20mg cap 200 mg viagra toradol for gout cheap bupropion caverta buy stromectol buy acticin lisinopril retin-a
 • BennyScorn

  13 Јануари 2017 u 08:39 |
  mebendazole tablets trazodone 100 mg wellbutrin sr buy zovirax rocaltrol imuran propranolol beta blocker
 • RobertWrids

  13 Јануари 2017 u 11:29 |
  buy provera tretinoin cream coumadin cialis

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.