Супа од авокадо

4.7/5 оценка (3 гласови)
 • Порции: 3
 • Сложеност: многу лесно
 • Категорија: Предјадења
Супа од авокадо

Состојки

 • 3 краставици
 • 1 зрело авокадо
 • 2 чешниња лук
 • сок од 1-2 лимони
 • свеж копар
 • 100-200 мл вода
 • хималајска сол по вкус

Начин на подготовка

 1. Излупете ги краставиците, насечете ги на половина и ставете ги во блендерот Vitamix.

 2. Исто така, излупете го авокадото, извадете ја семката и додадете го во блендерот. Додадете ги и излупените чешниња лук, лимоновиот сок, хималајската сол и водата, па вклучете го блендерот.

 3. Блендирајте 1 минута додека не се добие мазна, изедначена смеса.

 4. Супата е готова и се сервира со гранчиња свеж копар.

  Добар апетит!

Коментари (4)

 • ashunksdhm4c

  19 Декември 2016 u 15:13 |
  ampicillin online BUY YASMIN
 • MichaelEmuch

  31 Декември 2016 u 15:35 |
  toradol hair loss cream diflucan over the counter site here chloromycetin dipyridamole tetracycline acticin online zetia generic alternative
 • AaronLaupt

  02 Јануари 2017 u 03:00 |
  cheap amitriptyline order ventolin online augmentin no script view homepage augmentin 875 mg Neurontin
 • PeterAlatt

  06 Јануари 2017 u 08:32 |
  seroquel buy tretinoin alli ampicillin on line cheap quick shipment generic for mobic cechalexin 250 augmentin medication diclofenac sodium viagra online in usa

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.