Урда од макадамија

5.0/5 оценка (3 гласови)
Урда од макадамија

Состојки

 • 140 гр макадамија јатки
 • 40 мл вода
 • 2 лажички нутритивен квасец
 • 1 лажица лимонов сок
 • 1/4 лажичка хималајска сол или по вкус

Начин на подготовка

 1. Ставете ги сите состојки во  блендер и обработете додека не добиете изедначена смеса.

 2. Ова сирење треба да има лесна арома-како традиционалната урда.

Коментари (5)

 • Нерегистрирани

  31 Јануари 2014 u 10:44 |
  Dali moze probiotic namesto nutritiven kvasec?
  • Milanka Petrova

   31 Јануари 2014 u 13:45 |
   Овде не може да се смени нутритивниот квасец со пробиотик затоа што тој дава специфичен вкус кој не може да се постигне со пробиотикот. Поздрав!
 • Lidija

  04 Март 2015 u 16:00 |
  Kakov e toj nutritiven kvasec i kade se prodava vo Prilep?
 • Milanka Petrova

  12 Мај 2015 u 09:45 |
  Почитувана Лидија,
  Нутритивен квасец е всушност деактивиран квасец, не би знаела да Ви кажам дали го има во Прилеп, во Скопје може да се најде. Поздрав.
 • EugenevaH

  07 Јануари 2017 u 16:04 |
  chloramphenicol visit this link helpful hints purchase cipro lipitor explained here synthroid home zetia ezetimibe

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.