Здрава ужина

5.0/5 оценка (1 гласови)
Здрава ужина

Состојки

  • 1 краставица
  • 2 моркови
  • 60 гр карфиол
  • 30 гр веганез (здрав суров мајонез)

Начин на подготовка

  1. Најпрво ќе ги излупите краставицата и морковот, па ќе ги исечете на тенки стапчиња во должина.

  2. Измијте го карфиолот и поставете ги сите заедно на чинија за сервирање, заедно со веганезот. Рецептот за веганезот може да го видите овде.

    Добар апетит.

Коментари (3)

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.