Зелена круна

5.0/5 оценка (1 гласови)
 • Порции: 1
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Салати
Зелена круна

Состојки

 • 1/2 краставица
 • 1/2 марула
 • 2-3 лажици органска смрзната пченка
 • 1/2 цеден лимон
 • 1 лажица веганез
 • хималајска сол по вкус

Начин на подготовка

 1. Исечете ја краставицата со мандолина по должина и оформете круг со неа.

 2. Исецкајте ја марулата , додадете ја пченката, цедениот лимон и посолете по вкус.

 3. Ставете ги состојките во кругот од краставица и одозгора ставете малку веганез, кој ќе служи како прелив.

 4. Украсете со мало шери доматче.

Коментари (1)

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.