Жив појадок

5.0/5 оценка (2 гласови)
Жив појадок

Состојки

  • 250 мл млеко од лешници
  • 3-4 протеински бомбички од амарант
  • 1/2 банана
  • Неколку јагоди

Начин на подготовка

  1. Рецепт за млеко од лешници на следниов линк.

  2. Рецепт за протеинските бомбички од амарант на следниов линк.

  3. Протеинските бомбички насечете ги на половина, а бананите и јагодите, соодветно,  на крукчиња.

  4. Ставете ги насечените парчиња во длабока чинија и додајте го млекото од лешници.

    Добар апетит!

Коментари (6)

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.