Живи палачинки

5.0/5 оценка (3 гласови)
 • Порции: 2
 • Сложеност: лесно
 • Категорија: Десерти
Живи палачинки

Состојки

 • 2 банани
 • 1 лажица лимонов сок
 • 2 лажички мед

Начин на подготовка

 1. Комбинирајте сите состојки во блендер или процесор за храна додека не се добие изедначена смеса.

 2. Истурете од смесата во облик на кругови врз силиконска подлога и ставете ги да се сушат во дехидратор. Ако немате дехидратор можете да ги ставите во рерна на 50° Ц со подотворена вратичка. Палачинките се сушат приближно 8 часа.

 3. Со оваа доза се добиваат 3 палачинки. Ако сакате да добиете повеќе, соодветно зголемете ја дозата.

 4. Палачинките украсете ги со парчиња банана и жива нутела.

  Ќе добиете одличен, вкусен и здрав десерт.

Коментари (3)

 • ashunk1xuygy

  15 Декември 2016 u 04:04 |
  advair generic tretinoin cream 025 prednisolone online buy levaquin metformin hydrochloride
 • ashunkou1zyd

  15 Декември 2016 u 11:00 |
  buy sildalis Tamoxifen Over The Counter purchase cialis bupropion xl
 • AlfredSoppy

  06 Јануари 2017 u 05:50 |
  example furosemide\purchase albendazole bupropion hcl xl amitriptyline baclofen tablets

Оставете коментар

Оставивте коментар како гостин. Подолу зачленување по желба.