а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: веганез

Веганска урнебес салата - рецепт на Драгана Велковска
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Салати

Веганска урнебес салата - рецепт на Драгана Велковска

Веганска урнебес салата според рецепт на Драгана Велковска кој доби специјална награда за декорација, начин на сервирање, фотографија и презентација на наградниот предизивик „Гответе со нас“.

Посна руска салата

Посна руска салата

Вистинско време  да ја подготвите оваа  салата е за време на пости и посни слави и да уживате во нејзиниот препознатлив вкус иако не содржи состојки од животинско потекло.

Здрава ужина

Здрава ужина

Здрава ужина која се подготвува брзо и лесно!

Жива пица

Жива пица

Кој може да одолее на пица, посебно кога е и здрава и вкусна? :)

Лазања со кељ - рецепт на Ивана Грбиќ

Лазања со кељ - рецепт на Ивана Грбиќ

Лазања со кељ е рецептот што ни го испрати Ивана Грубиќ за наградниот птредизвик „Гответе со нас“.

Веганез - Здрав суров мајонез

Веганез - Здрав суров мајонез

Мајонезот секогаш се наоѓа на врвот од листата калорични и нездрави јадења. Сега може да уживате во вкусот на мајонез, а без да правите компромиси со здравјто.

Бубамари

Бубамари

Овие убави бубамари можете лесно да ги направите, а вашите роднини и пријатели ќе бидат восхитени од нив.  Aко имате деца, тогаш ова предјадење е полн погодок, тие ќе се вљубат во нив.

Зелена круна
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Салати

Зелена круна

Одлична идеја за салата кога ви доаѓаат пријатели, роднини или други гости, брзо се прави, а изгледа како долго да сте ја спремале.

Шпагети Елмо

Шпагети Елмо

Со овие шпагети, на убав и забавен начин ќе ги натерате децата да јадат повеќе здрава храна.