а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: индиски ореви

Супа од костени
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Супи

Супа од костени

Освен по одличниот вкус, костените се познати и по нивните здравствени придобивки. Тие се богати со растителни влакна кои помагаат да се исфрлат отровите од организмот, а исто така се добри за намалување на лошиот холестерол во крвта. Претставуваат богат извор на витамините од Б групата, на манган и бакар.

Парфе - рецепт на Ирена Голомеиќ

Парфе - рецепт на Ирена Голомеиќ

Парфе е еден од неколкуте рецепти кои ни ги испрати Ирена Голомеиќ за наградниот предизивик „Гответе со нас“.

Роденденска торта
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Роденденска торта

По повод роденденската забава минатиот викенд, направивме убава роденденска торта.

Многу им се допадна на сите што ја пробаа, дури и на оние кои воопшто не се запознаени со поимот "сурова храна".

Сирење од индиски ореви
  • Сложеност: сложено
  • Категорија: Сирења

Сирење од индиски ореви

Сирење, а без животински производи, звучи чудно, а сепак вистинито.

Чипс од кељ

Чипс од кељ

Супер зелен чипс, за целото семејство Wink.

Крем супа со печурки
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Супи

Крем супа со печурки

Уште една домашна супа, супер брза и неверојатно вкусна.

Чоколадна торта - рецепт на Ирена Голомеиќ

Чоколадна торта - рецепт на Ирена Голомеиќ

Чоколадна торта е еден од неколкуте рецепти кои ни ги испрати Ирена Голомеиќ за наградниот предизивик „Гответе со нас“.

Шпагети со кисела павлака и капари

Шпагети со кисела павлака и капари

Шпагетите се најбрзиот оброк во суровата исхрана, потребна е само 1 минута за да ги направите.

<<  1 [2