а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: кокос

Нутела бомбички

Нутела бомбички

Бидејќи во секое време дома имаме жива нутела, овие бомбички нам ни се супер брзи за спремање.

Путер од кокос
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Путери

Путер од кокос

Бидејки кај нас во Македонија не може да се купи, а во многу од рецептите за десерти како состојка може да се сретне кокосов путер,решивме да го направиме сами.Испадна дури подобро од очекуваното...Евтин е, а и лесен за подготовка.

Богат со лауринска киселина која го зајакнува имунитетот и ги уништува штетните бактерии, вируси и габи.
Го забрзува метаболизмот кој помага во губење на вишок килограми и зголемување на енергијата.
Содржи здрави масти, есенцијални аминикиселини, калциум и магнезиум.

Вегански баунти залачиња - рецепт на Драгана Велковска
  • Сложеност: сложено
  • Категорија: Десерти

Вегански баунти залачиња - рецепт на Драгана Велковска

Вегански баунти залачиња е еден од неколкуте рецепти кои ни ги испрати Драгана Велковска за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Чоколадирани банани
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Чоколадирани банани

Едноставен рецепт кој се спрема брзо и лесно на кој децата не можат да му одолеат.

Кокосовки

Кокосовки

Кокосовото масло во последно време станува сè повеќе популарно и тоа со причина. Неговата единствена комбинација на масни киселини има големи позитивни ефекти врз здравјето.Ова вклучува губење на килограми, подобрена мозочна функција , има антибактериски, антивирусни и антигабични својства помагајќи во борба со инфекциите.

Мини торти
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Мини торти

Мини торти за максимално вкусно задоволство!

Пинаколада
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Шејкови

Пинаколада

Прекрасната пинаколада во жива варијанта.

Ледено колаче

Ледено колаче

Слатко, мало ледено колаче!