а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: кокосово масло

Банана торта
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Банана торта

Вкусен и освежителен леден десерт.

Кокосови мразулки
 • Сложеност: многу лесно
 • Категорија: Десерти

Кокосови мразулки

Вкусно разладување за летните денови ...

Чокоминтки

Чокоминтки

Дали сте пробале нешто толку слатко, живо , а толку освежително ?

Ние оддамна се обидувавме да направиме жива верзија на пеперминт пралини, но сите беа неуспешни заради отсуството на пеперминт маслото.

Но овојпат сè излезе како што треба.

Тарт со крем од калинка
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Тарт со крем од калинка

Едно од најстарите познати овошја кое се наоѓа  во пишувањата и артефактите на многу култури и религии, калинката (punica granatum) вистински потекнува од Персија. Богата со хранливи материи и антиоксиданти, калинката се смета како симбол за здравјето, плодноста и вечниот живот.

Чоко коцки
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоко коцки

Кој може да му одолее на вкусен чоколаден десерт, посебно кога е без конзерванси и штетни додатоци.

Кокосовки

Кокосовки

Кокосовото масло во последно време станува сè повеќе популарно и тоа со причина. Неговата единствена комбинација на масни киселини има големи позитивни ефекти врз здравјето.Ова вклучува губење на килограми, подобрена мозочна функција , има антибактериски, антивирусни и антигабични својства помагајќи во борба со инфекциите.

Мини торти
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Мини торти

Мини торти за максимално вкусно задоволство!

Нутела
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Нутела

Направете домашна нутела со лешници и природен засладувач која има прекрасен вкус.

Сладолед од банана и индиски ореви
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Сладолед од банана и индиски ореви

Направете здрав сладолед без никакви животински производи за освежување во топли летни денови.

Чоколадно срце
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоколадно срце

Неодоливи, слатки чоко срциња!

Трислојна чоколадна торта

Трислојна чоколадна торта

Оваа торта е уште еден доказ дека можете да направите вкусен десерт без јајца, брашно, млеко и шеќер, а сепак да изгледа убаво и привлечно.

Домашен природен лосион за тело -3 во 1

Домашен природен лосион за тело -3 во 1

Овој лосион можете многу лесно да го направите во домашни услови, а ќе добиете потполно природен производ со состојки кои се јадат.
Лосионов има и природен заштитен фактор 6 поради кокосовото масло, какао и шеа путерот и затоа можете да го користите и на плажа.
Освен тоа, може слободно да се користи и како лосион за спречување на стрии кај бремени жени, како подлога за лице итн.
Иако изгледа како сапун, сепак во добир со кожата се топи оставајќи ја мазна и нежна на допир.

Чоколаден мус со прелив од малини
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоколаден мус со прелив од малини

Овој рецепт за чоколаден мус со прелив од малини доби прва награда за десерт во наградната игра на 24 Kitchen "Summer Cook- Off".

Чоколадна мини торта
 • Сложеност: сложено
 • Категорија: Десерти

Чоколадна мини торта

Одличен десерт за посебни прилики, но и за секојдневно уживање.

[12  >>