а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: кромид

Кисела павлака

Кисела павлака

Кисела павлака во „жива“ веганска варијанта.

Ќофтиња од црвена леќа - рецепт на Лилјана Давкова

Ќофтиња од црвена леќа - рецепт на Лилјана Давкова

Ќофтиња од црвена леќа, еден од повеќето рецепти кои ни ги испрати Лилјана Давкова за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Крем супа со црвена леќа - рецепт на Лилјана Давкова
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Супи

Крем супа со црвена леќа - рецепт на Лилјана Давкова

Крем супа од црвена леќа е третонаградениот рецепт на Лилјана Давкова за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Лепче со авокадо и никулци - рецепт на Ивана Грбиќ

Лепче со авокадо и никулци - рецепт на Ивана Грбиќ

Лепче со авокодо и никулци според рецепт на Ивана Грубиќ што ни го испрати за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Чорба од зелена леќа

Чорба од зелена леќа

Ова е извонредно здрав оброк, кој содржи изобилство од вкусови и бои, а истовремено е  јадење богато со растителни влакна.

Рататуј - рецепт на Лилјана Давкова

Рататуј - рецепт на Лилјана Давкова

Рататауј според рецепт на Лилјана Давкова која ни го испрати за наградниот предизивик „Гответе со нас“.

Салата со толчница
  • Сложеност: многу лесно
  • Категорија: Салати

Салата со толчница

Салата богата со омега-3 масни киселини и мелатонин – антиоксидант кој го спречува растот на ракот.

Розево рижото

Розево рижото

Уникатно, розево рижото за посебни моменти.