а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: рогач

МаКао

МаКао

За сите оние кои се откажуваат или сакаат да се откажат од кафе, ова МаКао е здрава и природна алтернатива.

Бомбици во боја

Бомбици во боја

Иако со години наназад ги правиме овие бомбици во многу варијации,  досега не сме стигнале да ги поставиме во рецепти :)

Чоко коцки
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Чоко коцки

Кој може да му одолее на вкусен чоколаден десерт, посебно кога е без конзерванси и штетни додатоци.

Чоколадно срце
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Чоколадно срце

Неодоливи, слатки чоко срциња!

Банана палачинки
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Банана палачинки

Овие палачинки се многу вкусни ! Вашите деца ќе ги сакаат , па дури и скептиците за сурова храна ...

Оревки

Оревки

Оревите се богати со протеини, витамини, омега-3 масни киселини, минерали во трагови...Тие се единствените јатки кои имаат значајна количина на алфа-линоленска киселина. Содржат голема количина на витамин Б6 и корисно количество на витамин Е во форма на токоферол. Исто така, добар извор се на манган, магнезиум, фосфор и железо.

Ролат од рогач
  • Сложеност: сложено
  • Категорија: Десерти

Ролат од рогач

Рогачот е одлична замена за чоколадо, посебно за оние кои се алергични на млеко и млечни производи. Содржи растителна влакна и се користи за намалување на холестеролот во крвта.

Чоколадна торта - рецепт на Ирена Голомеиќ

Чоколадна торта - рецепт на Ирена Голомеиќ

Чоколадна торта е еден од неколкуте рецепти кои ни ги испрати Ирена Голомеиќ за наградниот предизивик „Гответе со нас“.