а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: црн бибер

Веганска урнебес салата - рецепт на Драгана Велковска
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Салати

Веганска урнебес салата - рецепт на Драгана Велковска

Веганска урнебес салата според рецепт на Драгана Велковска кој доби специјална награда за декорација, начин на сервирање, фотографија и презентација на наградниот предизивик „Гответе со нас“.

Алфредо сос

Алфредо сос

Вкусен сос кој е бил идеален за било која сурова паста.

Маринара од домати и црвени бабури

Маринара од домати и црвени бабури

Вкусна, жива маринара која е неизбежен дел од било кои италијански живи или вегански јадења.

Лазања од тиквички

Лазања од тиквички

Жива лазања од тиквички без млечни производи, без глутен и се разбира, без печење. Свежа, лесна и неодоливо вкусна.

Крем супа со црвена леќа - рецепт на Лилјана Давкова
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Супи

Крем супа со црвена леќа - рецепт на Лилјана Давкова

Крем супа од црвена леќа е третонаградениот рецепт на Лилјана Давкова за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Лазања од тиквички - рецепт на Ивана Јаневска

Лазања од тиквички - рецепт на Ивана Јаневска

Лазања од тиквички е рецепт на Ивана Јаневска кој доби специјална награда  за презентација, начин на сервирање, декорација и фотографија за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Фотографија: Варавара Николова

 

„Омлет со сланина“

„Омлет со сланина“

Направете вкусен „омлет“ без јајца!

Шпагети со алфредо сос и спанаќ

Шпагети со алфредо сос и спанаќ

Невообичаени шпагети од тиква со алфредо сос, „овенат“ спанаќ и шитаке печурки.

Супа со брокули- рецепт на Ивана Јаневска
  • Сложеност: лесно
  • Категорија: Супи

Супа со брокули- рецепт на Ивана Јаневска

Супа од брокули е третиот рецепт кој ни го испрати Ивана Јаневска за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Фотографија: Варвара Николова

Кисело (маринирано) цвекло

Кисело (маринирано) цвекло

Супер тенките парчиња на црвено цвекло ја задржуваат нивната крцкавост во оваа пикантна течност. Измешајте ги во салата, јадете од тегла или послужете како предјадење.

Шпагети со кисела павлака и капари

Шпагети со кисела павлака и капари

Шпагетите се најбрзиот оброк во суровата исхрана, потребна е само 1 минута за да ги направите.