а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти на е

Едамам

Едамам

Едамам е всушност големи, млади зрна од соја, кои имаат неверојатно убав вкус.

Есенско утро

Есенско утро

Основата на овој рецепт, тиквата и јапонските јаболка се есенски овошја со многукратни здравствени придобивки, а кога ќе ги споите  во еден кашест сок, ќе добиете вистинска нутритивна бомба.