а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти на ж

Жив хумус

Жив хумус

Вкусно и здраво предјадење богато со омега-3 масни киселини, железо, витамин Б6, фолна киселина, манган...Може да се користи како намаз во сендвичи, прелив за салата, како макало со свеж зеленчук или како додаток на главно јадење.

Живи палачинки

Живи палачинки

За овие палачинки потребни ви се само три состојки, а се одлична замена за традиционалните.

Жива пица

Жива пица

Кој може да одолее на пица, посебно кога е и здрава и вкусна? :)

Жив појадок

Жив појадок

Протеински, хранлив и вкусен појадок со млеко од лешници.

Жива баклава
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Жива баклава

„Жива“, веганска баклава која е одлична и здрава замена за традиционалната.