а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти на л

Лазања од тиквички

Лазања од тиквички

Жива лазања од тиквички без млечни производи, без глутен и се разбира, без печење. Свежа, лесна и неодоливо вкусна.

Лазања од тиквички - рецепт на Ивана Јаневска

Лазања од тиквички - рецепт на Ивана Јаневска

Лазања од тиквички е рецепт на Ивана Јаневска кој доби специјална награда  за презентација, начин на сервирање, декорација и фотографија за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Фотографија: Варавара Николова

 

Лазања со кељ - рецепт на Ивана Грбиќ

Лазања со кељ - рецепт на Ивана Грбиќ

Лазања со кељ е рецептот што ни го испрати Ивана Грубиќ за наградниот птредизвик „Гответе со нас“.

Лепче со авокадо и никулци - рецепт на Ивана Грбиќ

Лепче со авокадо и никулци - рецепт на Ивана Грбиќ

Лепче со авокодо и никулци според рецепт на Ивана Грубиќ што ни го испрати за наградниот предизвик „Гответе со нас“.

Леб од хељда и домати

Леб од хељда и домати

Лепче со домати богато со растителни влакна.

Лубеница торта
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Лубеница торта

Лубеницата, кралицата на летото, поради големата содржина на вода, одлично ја гаси жедта, го помага варењето на храната и  помага во излачувањето на течнотите од организмот. Оваа торта е одличен начин да ги почувствувате нејзините освежувачки својства во текот на топлите летни денови.

Лепче со лук

Лепче со лук

Ова живо лепче е направено без житарки, не содржи глутен, а има вкус и изгледа како вистинско лепче.

Ледено колаче

Ледено колаче

Слатко, мало ледено колаче!