а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти на ч

Чокоминтки

Чокоминтки

Дали сте пробале нешто толку слатко, живо , а толку освежително ?

Ние оддамна се обидувавме да направиме жива верзија на пеперминт пралини, но сите беа неуспешни заради отсуството на пеперминт маслото.

Но овојпат сè излезе како што треба.

Чоколадирани банани
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоколадирани банани

Едноставен рецепт кој се спрема брзо и лесно на кој децата не можат да му одолеат.

Чоколаден милкшејк

Чоколаден милкшејк

Здрав, вегански, чоколаден шејк без млечни производи.

Чоко коцки
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоко коцки

Кој може да му одолее на вкусен чоколаден десерт, посебно кога е без конзерванси и штетни додатоци.

Чококарамели
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чококарамели

Неодоливи, вкусни и здрави чококараамелки.

Чоколадно срце
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоколадно срце

Неодоливи, слатки чоко срциња!

Чорба од зелена леќа

Чорба од зелена леќа

Ова е извонредно здрав оброк, кој содржи изобилство од вкусови и бои, а истовремено е  јадење богато со растителни влакна.

Чадени буковки

Чадени буковки

Овие маринирани печурки можете да ги користите како додаток на главни јадења, во салати или како самостојно предјадење.

Чоколаден мус со прелив од малини
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоколаден мус со прелив од малини

Овој рецепт за чоколаден мус со прелив од малини доби прва награда за десерт во наградната игра на 24 Kitchen "Summer Cook- Off".

Чоколадна мини торта
 • Сложеност: сложено
 • Категорија: Десерти

Чоколадна мини торта

Одличен десерт за посебни прилики, но и за секојдневно уживање.

Чипс од кељ

Чипс од кељ

Супер зелен чипс, за целото семејство Wink.

Чоколаден мус од авокадо

Чоколаден мус од авокадо

Уживајте во прекрасниот вкус на овој здрав и сладок рецепт. Авокадото ги задоволува дневните потреби на организмот од незаситени масни киселини и ефикасно придонесува за регулација на нивото на шеќер во крвта.

Чоко-сладолед

Чоко-сладолед

Уживајте во чоколаден сладолед без грижа на совест затоа што не содржи никакви вештачки засладувачи, конзерванси или какви било други штетни материи.

Чоколадна торта - рецепт на Ирена Голомеиќ

Чоколадна торта - рецепт на Ирена Голомеиќ

Чоколадна торта е еден од неколкуте рецепти кои ни ги испрати Ирена Голомеиќ за наградниот предизивик „Гответе со нас“.

Чоколадна торта со авокадо и гоџи бобинки - рецепт на Слободан Калајџиски
 • Сложеност: средно
 • Категорија: Десерти

Чоколадна торта со авокадо и гоџи бобинки - рецепт на Слободан Калајџиски

Чоколадна торта со авокадо и гоџи бобинки според рецепт на Слободан Калајџиски кој ни го испрати за наградниот предизвик „Гответе со нас“.