а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти на ш

Шопска салата
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Салати

Шопска салата

Шпагети со алфредо сос и спанаќ

Шпагети со алфредо сос и спанаќ

Невообичаени шпагети од тиква со алфредо сос, „овенат“ спанаќ и шитаке печурки.

Шпагети Елмо

Шпагети Елмо

Со овие шпагети, на убав и забавен начин ќе ги натерате децата да јадат повеќе здрава храна.

Шпагети со кисела павлака и капари

Шпагети со кисела павлака и капари

Шпагетите се најбрзиот оброк во суровата исхрана, потребна е само 1 минута за да ги направите.