а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: кокосово брашно

Чокоминтки

Чокоминтки

Дали сте пробале нешто толку слатко, живо , а толку освежително ?

Ние оддамна се обидувавме да направиме жива верзија на пеперминт пралини, но сите беа неуспешни заради отсуството на пеперминт маслото.

Но овојпат сè излезе како што треба.

Мини торти
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Мини торти

Мини торти за максимално вкусно задоволство!

Ролат од рогач
  • Сложеност: сложено
  • Категорија: Десерти

Ролат од рогач

Рогачот е одлична замена за чоколадо, посебно за оние кои се алергични на млеко и млечни производи. Содржи растителна влакна и се користи за намалување на холестеролот во крвта.