а б в г д ѓ е ж з ѕ и ј к л љ м н њ о п р с т ќ у ф х ц ч џ ш #

Рецепти со таг: цимет

Есенско утро

Есенско утро

Основата на овој рецепт, тиквата и јапонските јаболка се есенски овошја со многукратни здравствени придобивки, а кога ќе ги споите  во еден кашест сок, ќе добиете вистинска нутритивна бомба.

Карамел прелив

Карамел прелив

Сегаможете да направете карамел прелив без млеко и млечни производи.

Чоколадна торта со авокадо и гоџи бобинки - рецепт на Слободан Калајџиски
  • Сложеност: средно
  • Категорија: Десерти

Чоколадна торта со авокадо и гоџи бобинки - рецепт на Слободан Калајџиски

Чоколадна торта со авокадо и гоџи бобинки според рецепт на Слободан Калајџиски кој ни го испрати за наградниот предизвик „Гответе со нас“.